לפרטים נוספים צרו קשר
משחקי חברה לנוער בלילה

משחקי חברה לנוער הפכו עם השנים לפעילות ממכרת ומשעשעת שנעשית לרוב בשביל ההנאה בין חברים קרובים, חברים ללימודים ועוד. ניתן לומר שמשחקים אלו נעשים בחברת אנשים שבוחרים להשתתף במשחקים בצורה חופשית מתוך הנאה רבה. ההשתתפות בפעילויות גיבוש לא דורשות מיומנות מסוימת אך מה שבטוח מיומנות חברתית מתחזקת במהלך ההשתתפות בפעילות.

משחקי חברה לנוער נעשים בכל מני מסגרות חינוכיות: בבתי הספר ומחוצה לו וגם כשמתקיימים תחרויות בין כיתות ושכבות הכוללות פעילויות חברתיות רבות בתוך שטח בית הספר ואף מחוצה לו.

באמצעות משחקי חברה לנוער נוטה לשחק ביחד, ומתנסה עם שלל פעילויות שונות שעוזרות להם להתמודד אתגרים לא צפויים. היום, בעידן הדיגיטלי בני נוער רבים לא ממש יודעים כיצד לתקשר אחד עם השני אלא רק באמצעות מכשיר סלולרי או פלטפורמה חברתית דיגיטלית אחרת. לכן, פעילויות גיבוש יכולות לעזור להם לשחרר את מחסום ההגנה ולאפשר להם להיפתח למסגרות אחרות שהן לא רק פורמאליות ולשכלל את התקשורת הבין אישית.

לפני שאתם בוחרים באילו משחקים אתם מעוניינים לשחק, עליכם לבחור קודם כל את בני הנוער שישתתפו בפעילות. לא תמיד כדי לבחור בני נוער שאתם מכירים שכן, המטרה של המשחקים מהסוג הזה הוא לפתוח בפניכם אפשרות להכיר אנשים חדשים, לפתח יכולות נוספות ומיומנויות רבות אחרות. לכן, בבחירת אנשי צוות למשחקי חברה לנוער, כדאי להצמיד קבוצות שונות לחלוטין בהשקפת העולם, ביכולות המקצועיות ועוד, בשביל לאפשר לכם להכיר התמודדויות שונות.

תחרותיות ושאיפה לניצחון

המשתתפים שבוחרים להיות חלק ממשחקי חברה לנוער מגלים תוך כדי משחק את מקומם בקבוצה, את הצדדים החזקים והחלשים שלהם בנושאים רבים ומפתחים את היכולות שלהם במגוון תחומים: מוטוריקה עדינה, ספורט, מנהיגות, מחשבות חדשות, ביטחון עצמי, יכולת הובלה ותחרותיות. המשחק עוזר לאותם בני נוער להיות בסביבה בטוחה אך במקביל לעודד אותם לקחת סיכונים ולהוביל לניצחון אישי. מלבד עניין התחרותיות שנוכח בהרבה מקרים במשחקים מהסוג הזה, ניתן לראות במהלך המשחק את פיתוח הסקרנות, הדמיון והמחשבה – דבר שקורה באופן טבעי בעקבות חשיפה למשחקים השונים ולפעילויות הרבות. לכן משחקי חברה קשורים בדרך כזו או אחרת גם למין תכנית למידה לחיים – הם נחשבים לחלק חשוב ומהותי בהתפתחות האישית של בני הנוער ובפיתוח היכולת להתמודד עם סיטואציות חברתיות שונות שלפני כן, לא ידעו איך לגשת אליהם.

פעילויות גיבוש מתבצעות בעיקר ביום אך בתקופת הקיץ החמה נוטים לקיים פעילויות מחוץ לבית בשעות בשעות הערב והלילות כאשר הירח מלא. אם תרצו לקיים ערב מיוחד עם חברי הכיתה, ניתן לקיים אותו גם בסגנון לילה לבן, לילה שיהיה לא שגרתי בעליל. חברי הכיתה יוכלו להתכנס לתוך ערב גיבוש מיוחד ולבחור מתי הם מעוניינים לעשות אותו, ברגע שתבחרו את הזמן המתאים, תפנו זמן לבחור את הפעילויות השונות. אחרי שבחרתם גם את הצוות וגם את הזמן כעת עליכם לבחור היכן תרצו שהפעילות תתקיים – במקום פתוח באור יום או במקום אחר בשעות הלילה. הפעילויות הללו מתאימות למגוון גילאים, גם למבוגרים וגם לגילאי העשרה, לא משנה באיזה שלב בחיים תבחרו לשלב פעילויות גיבוש, תמיד תמצאו את המקום שיעזור לכם לפתח את האישיות שלכם ויוביל אתכם למטרה לשמה הגעתם.

פעילויות גיבוש שנעשות בלילה לבן מותאמות לאנשים שאוהבים את שעות הלילה המאוחרות, לבצע פעולות מאתגרות שלא היו מכירים אותם בשעות היום. אור הירח מלווה אתכם לאורך כל הדרך בין המשימות הרבות שתבצעו ואנשים רבים יצליחו להתמודד עם אתגרים שהם לא חשבו שיצטרכו להתמודד איתם כלל.

 

משחקי חברה לנוער בלילה