לפרטים נוספים צרו קשר
ניווט ספורטיבי

אם אתם מחפשים אחר הפעילות המהנה הבאה, שמתאימה לצורכי הנאה, בילוי משפחתי או גיבוש, כדאי לכם לשקול לבצע ניווט ספורטיבי. העיקרון של פעילות זו הוא די פשוט, והוא מבוסס על השילוב שבין ניווט "מסורתי" (בעזרת מפה ומצפן, ומובן שללא שימוש באפליקציות של טלפונים סלולריים) לבין ריצת שטח. כפי שניתן להסיק משמה, מדובר כאן בספורט תחרותי, כאשר קבוצות משתתפים שונות מתחרות ביניהן מי תגיע ראשונה לתחנות הביקורת, וכמובן – גם תסיים את המסלול. הפופולאריות של ניווט ספורטיבי גדולה במקומות רבים בעולם – בסקנדינביה, למשל, זהו ספורט לאומי – כשגם לישראל ענף הספורט הזה עשה "עלייה" עם השנים.

האם ניווט ספורטיבי מתאים לכל אחד?

כשמחפשים אחר פעילות, רוצים שהיא תפנה למכנה המשותף הרחב ביותר של המשתתפים – מבלי שאף אחד מהם יצטרך להתפשר או להרגיש שהוא אינו מחויב לפעילות באופן טוטאלי. למרבה השמחה, הניווט מאפשר לפנות לקבוצות רחבות במיוחד באוכלוסיה: החל מילדים (מומלץ מגיל שמונה ומעלה) ועד לאנשים בוגרים או מבוגרים יותר, אפילו בשנות ה-70 וה-80 לחייהם. נכון, יש כאן צורך ביכולות פיזיות מסוימות, בייחוד אם רוצים לסיים את ה"מרוץ" במקומות ראשונים, אבל אין המדובר כאן במרתון וגם לא בחצי מרתון: כל אדם בעל כושר גופני יוכל לעמוד באתגר, כשהחלוקה יכולה להיות לרמות קושי שונות. לדוגמא, מסלול לילדים נמשך כשני קילומטרים, בעוד שמסלול העילית – בדרגות קושי גבוהות יותר – עשוי להימשך גם עשרה קילומטרים.

ניווט ספורטיבי

ניווט ספורטיבי

ניווט ספורטיבי אינו דורש, כפי שרמזנו, ציוד מיוחד. כל שנדרש הוא מפה או מצפן, שמסופקים בדרך על ידי מנצח בשטח. פלוס אחר הוא שמדובר בפעילות גיבוש שאפשר לערוך במחיר שהוא באמת ובתמים שווה לכל נפש – אפילו אם לוקחים בחשבון שהפעילות תהיה עבור משפחה שלמה, או אפילו עבור קבוצות עובדים. אי אפשר לומר את זה כל על פעילויות גיבוש שניתן לחשוב עליהן, שעלולות להאמיר לסכומי כסף גבוהים, סכומים שמעלים התלבטויות בנוגע לקיום הפעילות.

פעילות שמפתחת את כושר ההתמצאות

העידן הטכנולוגיה שבו אנחנו חיים שונה בצורה מהותית לעומת העידן של לפני הטכנולוגיה. היום אף אחד מאיתנו לא יחשוב בכלל לצאת מהבית בלי הטלפון הנייד ולכן ברור מדוע גם אתם מחוברים 24/7 למכשירים השונים. אחת מהאפליקציות ששינו את חיינו זו כמובן אפליקציית וויז שכן בוודאי גם אתם לא מכירים אנשים שאין להם אותה ושלא עושים בה שימוש יום יומי. זה נכון גם לגבי אפליקציות אחרות, דומות, שהמטרה שלהן היא לנווט ולעזור לנו להגיע ליעד ומה שיוצא מזה זה שרבים מאיתנו כלל לא יודעים לקרוא מפה. אם גם אתם רוצים לצאת מהשגרה, לנסות חוויה אחרת ולהגיע ליעד שלכם בלי הנייד, ניווט ספורטיבי זו הבחירה הנכונה, אז למה שלא תנסו זאת?

אז איפה הייתם רוצים לנווט?

ישראל היא מדינה בה הטבע משחק מקום מרכזי, ומזג האוויר ברוב ימות השנה הוא אידיאלי. בכך נוצרים למעשה תנאים אידאליים לניווט ספורטיבי שניתן לערוך בשלל אתרים על מפת ישראל: מצפון ועד דרום, במזרח ובמערב גם יחד. פלוס אחר הנובע מכך הוא שהנופים בהם אתם צפויים להיתקל במהלך הניווט הם מהיפים ביותר שאפשר להעלות על הדעת – כי הרי יש לנו ארץ נהדרת. הניווט מהווה אפשרות מצוינת לחקור אותה, תוך כדי שיפור יכולות חשובות דוגמת התמצאות במרחב, גיבוש בין אנשים שונים וממד בלתי מבוטל של הנאה. חשוב  להזכיר בנוסף לכך את העובדה שפעילות ספורטיבית, מעצם המהות שלה, מומלצת לכל אחד ואחת מאיתנו, עם רשימה מרשימה מאד של יתרונות עבור הגוף והנפש גם יחד.

פעילות שניתן לצאת לחוויה כזאת כם כל אחד:

  • פעילות עם המשפחה
  • ניווט עם הילדים
  • גיבוש עם צוות העובדים שלכם

אתם יכולים להיות בטוחים שתחזרו עם טעם של עוד! ניווט ספורטיבי שונה בצורה מהותית מניווט שנעשה בעזרת אפליקציות שונות כי כאן אנחנו צריכים להסתכל על המפה, להבין איך עובד מצפן ולהיעזר בחוש האוריינטציה שלנו. מדובר על כלים שמלווים את האדם מזה שנים אך אנשים שחיים בעידן המודרני כבר שכחו איך להשתמש בהם. לכן אנחנו מציעים לכם להתנתק ליום אחד מכל הטכנולוגיה הזאת ולהתחבר לאופן שבו בעבר היו מגיעים מנקודה אחת לשנייה. פעילות זו כוללת בחובה את היכולת שלנו להתמצא בשטח וזה דבר שיכול להועיל לנו במישורים שונים. אתם נוסעים לחו"ל בקרוב ולא בטוחים שתדעו איך להגיע מנקודה אחת לשנייה? אם כך, זה ממש יכול לסייע לכם!

ניווט ספורטיבי

עם מי הכי כדאי לצאת לחוויה כזאת?

כמובן שכדי לנווט בשטח אתם צריכים מסלול, מטרה וגם ציוד מתאים ולכן לא כדאי שתנסו לעשות את זה לבד. במקום זה אנחנו מציעים לכם לפנות אלינו כי אצלנו בחברת "מנצח בשטח" תקבלו את השירות הטוב ביותר בתחום הזה. ראשית, החברה מגיעה עם הרבה מאוד ניסיון ושנית, יש לה הרבה מאוד אנשי מקצוע שישמחו להכין עבורכם את יום הניווט ולעזור לכם להגיע מנקודה אחת לשנייה בעזרת כלים כמו מפות, מצפנים וכדומה. אתם תראו שהשילוב בין תכנון נכון ומדויק ובין הטבע, הריחות הנפלאים והאתגר הספורטיבי זה מה שייקח את העניין הזה צעד אחד קדימה ולא כדאי לוותר על כך. כל אחד צריך לצאת קצת משגרת חיי היום יום לפעילות בשטח זו יכולה להיות חוויה טובה שתמיד יהיה לכם נעים להיזכר בה בעתיד.

חושבים על ניווט ספורטיבי? בוחרים לעשות פעילות גיבוש לעובדים? התקשרו למנצח בשטח בטלפון 054-4987670 או השאירו פרטים באתר.