לפרטים נוספים צרו קשר
פעילות גיבוש לנוער

פעילות גיבוש לנוער יש יתרונות רבים, אולם עליה להיות איכותית ומדויקת כדי שניתן יהיה להפיק ממנה את המיטב. אז נכון שקשה לרגש את בני הנוער בעולם הדיגיטלי ונכון שהם ראו (כמעט) הכל, אבל את המרץ, את הסקרנות, את היצירתיות, את הדמיון, את התעוזה ואת האש בנפשם הצעירה ניתן לרתום ולהצליח לרגש, להניע, להפעיל ולגבש. הסוד הוא לבחור נכון. אז איך בוחרים פעילות גיבוש לנוער?

מסתכלים בגובה העיניים

הגישה הבסיסית צריכה להיות שהם יודעים מה הם רוצים ומה הם אוהבים, ושגם אם זה נראה לנו רדוד או מיותר, זהו הדבר הנכון. בעזרת יצירתיות ומחשבה ניתן לרתום כל נושא לאפיקים פרודוקטיביים ומועילים. גישה שאיננה מתנשאת, מטיפה ומתבדלת היא תנאי בסיסי והכרחי להצלחה בבחירה של פעילות גיבוש לנוער.

מגדירים יעדים

השלב הבא בבחירת הסדנה הוא הגדרה וסימון של יעדים. מה יוזמי פעילות הגיבוש שואפים להשיג? כיף והנאה, זה ברור. אבל מה עוד? הרחבת הידע? יצירת דיון בסוגיה בוערת ומורכבת? מתן כלים להתמודדות חברתית? עידוד ערכים רצויים (ריסון הצריכה והחומריות, הגנה ברשתות החברתיות, איכות הסביבה)? עם כל כך הרבה נושאים, עם שפע תחומי עניין ועם ערב רב של סוגיות רבות חשיבות, להתמקדות במטרות מסומנות יש חשיבות רבה.

בוחנים אפשרויות

בעת בחירת פעילות גיבוש לנוער יש לתת את הדעת על המשתתפים, מבחינת כמות, גיל, מין, כישורים, תחביבים ועוד. ניתוח של כל אלה יסייע להחליט מה כיוון הפעילות המתאים מבין פעילויות מגוונות, ביניהן, פעילות הישרדות – טיול שטח, ניווט, אתגרים ומשימות, סדנת תאטרון – משחקי תאטרון ואלתור המציפים קונפליקטים וחושפים רגשות, המרוץ למיליון, מרוצים, טיולים אתגריים הכוללים סנפלינג, סדנאות תיפוף וג'אגלינג, רכיבה (סוסים, חמורים, גמלים) וכן הלאה.

מחדדים יתרונות לפעילויות גיבוש

לפעילות גיבוש לנוער – בתנאי שהיא, כמובן, איכותית ומתאימה – ישנם יתרונות רבים והיא יכולה להיות מעצימה. חשוב להכיר ביתרונות אלה ולהבין את תרומתה האפשרית של פעילות הגיבוש לנוער בעת שבוחרים אחת כזו.

מהם היתרונות של פעילות גיבוש לנוער?

  • חינוך במסווה – פעילות גיבוש יכולה להיות מסווה נהדר לפעילות חינוכית מעשירה וחשובה, המעניקה לבני הנוער ערך מוסף מבלי שאלה יתנגדו לו. “על הדרך", תוך כדי שבירת שגרה ושינוי אוירה ניתן להרביץ בחבר'ה תורה ולהשיג שיתוף פעולה.
  • סיוע נחוץ – גיל ההתבגרות הוא גיל מורכב, סוער, דרמטי וסבוך, במהלכו מתמודדים בני הנוער עם תהליכים מגוונים וזקוקים לליווי, לייעוץ, לסיוע ולהכוונה. פעילויות גיבוש איכותיות שנוגעות בהיבטים מורכבים של חייהם תסייע להם. הפעילות יכולה להתמקד בהתמודדות חברתית, בתרבות האינסטנט, בגיבוש זהות (לרבות זהות מינית), בחיזוק הדימוי העצמי, בסוגיות בזוגיות, בלחץ חברתי, בחשיפה לסמים ולאלכוהול, בעיצוב האישיות והשקפת העולם, בלקיחת אחריות, במיצוי פוטנציאל וכיוצא באלה.
  • צינור להעברת מסרים – זוהי דרך בלתי אמצעית להעביר מסרים לבני הנוער, להגיע ללבם, להקנות ערכים, להציף קונפליקטים ולהעניק להם כלים נחוצים.
  • פיתוח מיומנות חברתית – במסגרת פעילות הגיבוש, בני הנוער אינם רק נהנים וחווים הם גם יוצרים קשרים מעמיקים חברויות וגם חושפים את עצמם.

פעילות גיבוש לנוער שמאתגרת

בית ספר, עירייה או מועצה, אנו מציעים דרך איכותית לחזק את בני הנוער ולהעביר את המסרים והערכים החשובים שהגדרתם.
את פעילות גיבוש לנוער שלנו נוכל לקיים כגיבוש חווייתי, העצמה אישית או פשוט חוויה איכותית שוברת שגרה ומאפשרת. בפעילויות לנוער המשתתפים מקבלים כלים להעצמה אישית, לחשיפת "המנהיג הטבעי" של כל אחד מהם, לגיבוש והתמודדות עם אתגרי היומיום וההכרה שתמיד "אני" אחראי לבחירותיי ולמעשיי .

פעילות גיבוש לנוער מיועדת לבני נוער וכן לחיבור בין בני הנוער למורים ולהפגישם במקומות אחרים מהיומיום.

מסיבות העצמה לנוער ללא אלכהול, סמים ואלימות

חברת מנצח בשטח מקיימת מסיבות לשני חתכי גיל : 13-15, 15-18, הכוללות אתגרים אקטיביים ופעילות השראה כאלטרנטיבה לשימוש באלכוהול, סמים ואלימות. המסיבות יהיו בעלות תכנים משתנים ובהתאם לכך מיקומם.

המסיבות נועדות לסייע לנוער, לעדן ולתעל את דחפיו לאפיקים חיוביים.