לפרטים נוספים צרו קשר
פעילות גיבוש לצוות

פעילויות גיבוש לצוותפעילות גיבוש לצוות מאפשרת לקבוצת אנשים להתקרב ולפעול יחד, כשהמטרה היא ליצור יחסי קירבה שנשארים גם לאחר אירוע הגיבוש. פעילות גיבוש לצוות במקום עבודה מניעה דינמיקה חברתית חיובית ותורמת להתייעלות העובדים בחברה. גיבוש משפחתי מעניק לבני המשפחה הזדמנות לבצע פעילויות משותפות, לפתור יחד דילמות ולשפר את הקשר המשפחתי. גיבוש לקראת גיוס או הכנה למסלול לימודים מאפשר התאמה וסינון של מועמדים ועוד. היחסים ההדדיים ודפוסי הפעולה המשותפים שנוצרים במהלך הפעילויות חשובים ליחסי הקירבה והאמון בין חברי הקבוצה גם לאחר הגיבוש.

פעילות גיבוש לצוות במקום עבודה

בכל פעילות גיבוש של עובדים הנקבעים מראש אופי ומיקום הפעילות. גודל החברה ותקציב המתוכנן יש השפעה על אופיין של הפעילויות המתוכננות. פעילות גיבוש צוות בחברה קטנה שבה העובדים נפגשים באופן יום-יומי אינו דומה לגיבוש צוות של חברה גדולה. פעילות גיבוש לצוות בארגון או בחברה יכולה להתקיים במסגרות שונות. ישנן חברות שמארגנות פעיליות גיבוש שנתיות כגון טיול לחו"ל, ישנם מקומות עבודה המקיימים ערבי גיבוש מיוחדים לכלל העובדים בימי הולדת או לקבלת עובדים חדשים. סוג אחר של פעילות גיבוש לצוות העובדים הוא פעילות חוץ, כגון יום ספורט שכולל משחקי כדור קבוצתיים או משחקים תחרותיים כגון באולינג.

חוויה מגבשת

מכיוון שהמטרה היא להעניק לכל העובדים חוויה חברתית מגבשת, חשוב לתכנן את הגיבוש כך שיתאים גם לעובדים שאינם חובבי ספורט ולהוסיף פעילויות כמו הרצאות, למשל. טיול יומי מאורגן לעובדי החברה או לעובדי מחלקות לאתרי תיירות אטרקטיביים הוא חווייה מגבשת ופופולרית במקומות עבודה רבים. שתי מטרות עיקריות יש לסדנאות גיבוש לעובדים. הן יוצרים אווירה חברתית חיובית בין העובדים והזדהות עם מטרות הארגון. סדנאות גיבוש מתקיימות בתוך מבנה או בשטח פתוח ומתוכננות בהתאם למספר העובדים המשתתפים בסדנה. ישנן סדנאות המתאימות לחברות קטנות ובינוניות ולקבוצות קטנות של עובדים, ומאידך פעילויות גיבוש לצוות שמיועדות לארגונים גדולים.

גיבוש גם בתוך המשפחה

במשפחות בהן שני ההורים עסוקים יש מעט זמן לבילויים משפחתיים משותפים, שחשובים הן לזמן האיכות של בני המשפחה והן לפיתוח יכולת לפתרון בעיות משפחתיות. מטרת הגיבוש המשפחתי, מעבר לבילוי זמן איכות יחד, היא לקרב את בני המשפחה ולאפשר להם ללמוד כיצד לפעול בשיתוף פעולה תוך יצירת אווירה הדדית חיובית. הגיבוש יכול להתקיים גם במהלך ארוחת הערב או בפעיליות היום-יומית המשפחתיות, אך ישנן פעיליות מיוחדות שמיועדות לכך.

גיבוש משפחתי להורים ולילדים כולל פעיליות בחיק הטבע, כגון ספורט חווייתי, רכיבה על סוסים, משחקי ספורט, מסלולי טיולים מעניינים שכוללים משחקי חידה וכן הלאה. פעילויות גיבוש אינטנסיביות כוללות ביקור פעיל במוזיאונים, שבהם מתקיימות פעילויות משפחתיות לפתרון בעיות מסוגים שונים, השתתפות משפחתית בתחרויות ועוד. סדנאות גיבוש משפחתיות, כגון סדנת בישול או סדנת צחוק, מיועדות לגיבוש משפחתי של ההורים, של הילדים ושל כל בני המשפחה. להורים ולאחים בוגרים מיועדות סדנאות תקשורת ופתרון בעיות שמספקות באופן חווייתי כלים לפתרון בעיות משפחתיות.