לפרטים נוספים צרו קשר
ניווט ספורטיבי בלילה

ניווט ספורטיבי בלילות ירח מלא

מחפשים פעילות ניווט מרגשת השוברת את השגרה ומאפשרת לכם לפתח כישורי ניווט בתוך לילה אחד בלבד? גלו את הקסם בניווט ספורטיבי לבני נוער ולקבוצות מאורגנות בגילאים שונים בלילות בהם ירח מלא מאיר סביב בעונת הקיץ החמימה.

נסו לדמיין עצמכם מנסים להגיע מנקודה לנקודה בשטח פתוח שאינכם מכירים. אינכם יכולים לקבל הנחיות מאדם אחר ואינכם רשאים להשתמש באמצעים טכנולוגיים כמו GPS אומפות וירטואליות. אילו אפשרויות עומדות לרשותכם די לגלות איך להגיע ליעד? אותן אפשרויות בהן השתמשו הימאים והנווטים לאורך השנים – מפות מדויקות של השטח ומצפן המראה לכם במדויק את הכיוון אליו תצעדו.

ניווט ספורטיבי מתבסס על שימוש בכלים אלה על מנת לבצע משימות חווייתיות בנקודות שונות בשטח כאשר הדרך להגיע מנקודה לנקודה היא באמצעות ניווט אישי או קבוצתי עם מצפן ומפה.

ניווט ספורטיבי כפעילות גיבוש מרתקת

דמיינו את הפעילות המתרחשת בלילה לאור ירח מלא, בה אתם רואים את צלליות העצים והמבנים ועם פנס מאירים על המפה. האיורים המכוונים אתכם לנקודה הבא לפי קנה מידה קבוע משמשים על מנת למצוא את דרככם.  ניווט ספורטיבי מאפשר להתחרות בין קבוצות גילאים שונות ללא הבחנה בחיפוש וביצוע משימות גילוי אזורים חדשים בטבע במיוחד שבלילה יותר קשה לזהות אזורים חדשים.

משחקי חברה לנוער בלילה

משחקי חברה לנוער בלילה

למי מתאים ניווט ספורטיבי?

הפעילות אינה מאומצת מאוד ולכן מתאימה הן לבני נוער והן חברות גדולות הכוללות צוות של עובדים יכולים להתחרות בינם לבין עצמם לפי החלטת ההנהלה על אופן הפעילות. בסוף פעילות גיבוש ניתן לקנח בקייטרינג עשיר בחיק הטבע עם כל הצוותים או הקבוצות ולשתף את הקבוצה בחוויה המרתקת שעברתם בפעם הראשונה בה נדרשתם לנווט בעצמכם בשטח.

מפתחים כישורים שיעזרו גם בטראקים בעתיד

אם אתם מייעדים את הפעילות לבני נוער אתם יוצרים תשתית טובה לפעילות ניווט עתידית בכל העולם. אם יצאו לטראק לאחר הצבא בדרום אמריקה ובפינות קסומות אחרות ברחבי הגלובוס יהיה קל יותר להתמצא כאשר רכשנו את הכישורים של קריאת המצפן והבנת המפה בדרך אחרת – תוך שאנו מחזירים את יכולת הניווט שהייתה טמונה בנו במשך מאות שנים אך החלה להתפוגג ככל שאמצעים טכנולוגיים חדרו לחיינו וייתרו את הצורך בכישורי ניווט עצמי.

הקסם של שעות הלילה המאוחרות

לילות ירח מלא כוללות בתוכן קסם מיוחד. בעלי חיים ליליים ועופות המשמשים כתפאורה מרתקת לפעילות בשטח וזמן בו הצלילים המאפיינים את המרחב האורבני אינם כה דומיננטיים. בשקט שנוצר אנו יכולים לגלות עולם שלם של טבע וצלילים, לנוע במרחבים הכוללים מדשאות או דרכי עפר ולגלות את הכישורים הייחודיים שלנו באופן אישי או בקבוצה כאשר אנו נדרשים לעמוד במשימות שונות.

לסיכום ניווט ספורטיבי בלילה הוא אלטרנטיבה אידיאלית לתוכן איכותי ביום גיבוש של בני נוער, ימי גיבוש ארגוניים או קבוצות מאורגנות בשטח.

נשמח לתת מידע נוסף על פעילויות גיבוש של "מנצח בשטח" בטלפון 054-4987670