לפרטים נוספים צרו קשר
ספורט אתגרי

ספורט אתגרי ופעילות אתגריתספורט בחיק הטבע הוא חוויה נפלאה לכל המשתתפים. האוויר הפתוח והמרחב מעצימים את תחושת הסיפוק מביצוע פעילות גופנית בענפי ספורט קבוצתי ותחרותי או בביצוע משימות אישיות, כאשר פני השטח הטבעי משמשים לפעילויות ספורט בענפים רבים. במהלך הזמן הפכו פעילויות הספורט בחיק הטבע להרבה יותר מבילוי שלו באויר הפתוח. ספורט אתגרי בחיק הטבע הוא טרנד שהפך לפופולרי הן בקרב ספורטאים מקצועיים והן בקרב חובבים, והוא משתלב בתכנון אירועים כגון טיולים בטבע, אירועים משפחתיים ועוד. לספורט אתגרי יש צד מתון יותר, והוא פעילויות אתגריות שכוללות רמת סיכון נמוכה יותר, וישנם סוגים שונים של פעילויות אתגריות שמתאימות לקבוצות עובדים, לילדים ולבני כל הגילים.

מה כולל ספורט אתגרי בחיק הטבע?

ספורט אתגרי כולל פעילויות ספורט שכרוכות במאמץ או בסיכון גבוה. תחום זה היה לפופולרי הן בקרב ספורטאים "חובבי אדרנלין" והן בתכניות ובתחרויות ספורט שונות. זהו טרנד שכולל בגדי ספורט, ציוד מיוחד והשתתפות בקהילות של חברים הפעילים בענפי ספורט אתגריים. ענפי ספורט אתגרי מסוימים נחשבים למסוכנים יותר, וישנן דרגות סיכון שונות שאליהן מתייחסות גם חברות ביטוח בבואן לבטח ספורטאים המבצעים פעילויות אתגריות. במהלך השנים האחרונות, הפך ספורט אתגרי לנחלתם של ספורטאים רבים, מה שמביא ספורטאים אחרים להעלות את רף האתגר ואת רמת הסיכון. מאידך, הוא היה גם לנחלתם של מי שאינם ספורטאים, אבל רוצים להתנסות בפעילות אקסטרים מלהיבה, כמו טיולים לחו"ל המשלבים סנפלינג, מסלולי קיאקים משפחתיים וכיוצא באלה.

מה כולל בחובו ספורט אתגרי?

ענפי הספורט האתגרי, שביניהם צלילה, דאייה, כדור פורח, סנפלינג, באנג'י וסקי מים, כוללים פעילויות המתקיימים בהרים, במים ובאוויר. ספורט אתגרי בחיק הטבע כולל טיפוס הרים, באנג'י, סקי וספורט מים כגון שיט קיאקים. המשתתפים או המדריכים נדרשים להכיר את המקום שבו תתבצע פעילות אתגרית – אם בסביבה הררית או בנחלים, תכנון מוקדם של המסלול וניסיון רב בפעילויות אתגריות בענפים אלה. פעילויות ספורט אתגריות באוויר כוללות דאייה בכדור פורח, צניחה חופשית ועוד. בחלק מפעילויות אלו אין צורך בניסיון קודם והן יכולות להתבצע בלוויית מדריך צמוד.

ספורט אתגרי

פעילויות אתגרית לבני כל הגילאים

בעוד ספורט אתגרי מיועד לספורטאים מקצועיים ולבעלי ניסיון רב בפעילויות אלו, פעילות אתגרית מתייחסת יותר לאתגר האישי ופחות לאתגר הספורטיבי, וכוללת פעילויות קבוצתיות. מכיוון שפעילות אתגרית מתבצעת ברף סיכון נמוך, היא מתאימה גם למי שאינם ספורטאים, לילדים ולקבוצות משתתפים שונות. פעילויות אתגריות יכולות להתבצע בתוך מבנה, לדוגמה פעילות אתגרית לילדים הכוללת טיפוס על חבלים, טיפוס על קיר, קליעה למטרה, תחרויות בין קבוצתיות בביצוע מטלות שונות וכן הלאה, כאשר לביצוע הפעילויות האתגריות נדרשים מבנה מתאים ופיקוח צמוד. המטרה של פעילויות אתגריות בחיק הטבע היא ההנאה מעצם הפעילות ומתחושת ההישג. הן משמשות לגיבוש חברתי וכבילוי מהנה בפני עצמו. פעילות אתגרית בחיק הטבע כוללת סוגים שונים של פעילויות והפעלות – משחקים קבוצתיים, הצבת משימות ואתגרים אישיים, לימוד פעילויות ספורט חדשות וכיוצא באלה.