לפרטים נוספים צרו קשר
פעילויות גיבוש בטבע

אין ספק כי פעילויות גיבוש בטבע הפכו בשנים האחרונות לפופלאריות מאוד. בעלי עסקים רבים מבינים כי פעילויות כאלו יכולות לתרום רבות לחברה שלהם, ולכן למרות ההוצאה הכספית הכרוכה בארגון פעילויות כאלו, רבים בוחרים לבצע אותן.

במאמר זה נדבר על סוג מסוים של פעילויות גיבוש – פעילויות הנערכות בטבע, בשטח הפתוח, תחת כיפת השמיים ולאור השמש. מה היתרונות של פעילויות כאלו? מדוע כדי לבחור בהן? על כך תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם.

פעילויות גיבוש בחיק הטבע

פעילות בשטח יוצרת חיזוק של הקשרים בין העובדים

השטח הפתוח למעשה גורם לכך שאין לאף אחד היכן "להתחבא". בניגוד למקומות סגורים בהם פעמים רבות רואים התגודדות של העובדים והתבודדות של חלק מהם, בשטחים הפתוחים ניתן לראות באופן ברור כיצד נוצרות שיחות בין קבוצות עובדים רחבות יותר וכיצד מתחזקים הקשרים בין עובדי החברה. מדובר ביתרון עצום עבור בעלי החברה ועבור מנהליה. ברגע שהעובדים מסתדרים אלה עם אלה, העבודה בחברה תבוצע בצורה טובה יותר ועובדי החברה יהיו מרוצים יותר ממקום העבודה שלהם, ולכן פעילויות גיבוש בטבע מעניקות יתרון חשוב שלא כדאי לוותר עליו.

התנסות בפעילות בלתי שגרתית

בטבע העובדים יכולים ליהנות ממגוון רחב של פעילויות גיבוש בלתי שגרתיות כמו פעילויות אקסטרים שונות ופעילויות אשר לא רק ידרשו השתתפות של כל חברי הקבוצה ושיתוף פעולה מלא, אלא גם חשיבה יצירתית והתנסות בפעילות שאינה מוכרת ושרבים לא ביצעו אותה בעבר.

ההתנסות הזו מאפשרת לחברי הקבוצה להכיר טוב יותר את היתרונות של חברי הקבוצה האחרים ושל עצמם, להבין יותר את הכישורים הטמונים בהם ולנצל את הכישורים הללו לאחר מכן בחיים עצמם, בין אם זה במסגרת העבודה, בקשרים בין החברים, בעבודה הקבוצתית ובשיתוף הפעולה עם אחרים וכן הלאה.

פעילות גיבוש בטבע

פעילות_גיבוש_בטבע

יציאה מאזור הנוחות של המשתתפים

עוד יתרון חשוב בפעילויות גיבוש המתקיימות בטבע הינו העובדה שמדובר ביציאה מאזור הנוחות  של המשתתפים בפעילות. בצורה הזו ניתן ללמד את חברי הקבוצה להתרגל למצבים חדשים, לסגל שינוי בהרגלים או בשגרה שלהם ולהתמודד עם יציאה מהדפוסים המוכרים להם, התמודדות אשר תעזור להם במקרים של שינויים בעבודה, של הכנסה של כללי עבודה חדשים וכדומה.

לכן חברות רבות מקיימות פעילויות כאלו לפני שינויים קיצוניים בחברה כמו הנפקה בבורסה, מיזוג בין חברות, החלפה של בעלים וכדומה, וכך מסייעים לעובדים להתרגל למצב החדש באופן טוב יותר.

פעילויות גיבוש בטבע אווירה

לא רק לעובדים

חשוב לציין כי פעילויות גיבוש יכולות להתאים לא רק לקבוצות של עובדים. פעילויות אלו נערכות אמנם לרוב כחלק מפעילויות של מקומות עבודה, אך גם משפחות יכולות לארגן ימי גיבוש כאלו ואפילו כיתות בבתי הספר, בשכבות גיל שונות. כולם יכולים ליהנות מהיתרונות החשובים של הפעילות בטבע ולחזק את הגיבוש בין חברי הקבוצה על הצד הטוב ביותר.