לפרטים נוספים צרו קשר
פעילויות גיבוש לעובדים

כל ארגון מורכב מפרטים שהדינמיקה ביניהם יכולה לקבוע במידה רבה את סביבת העבודה הארגונית. עובדים המרוצים ממקום העבודה רואים בה מעין "בית שני", והם בעלי רצון ואינטרס רבים יותר להישאר במקום העבודה ולבצע את המשימות המוטלות עליהם בהתלהבות רבה יותר. אחת הדרכים לשמור על שביעות רצון העובדים היא שבירת השגרה ובנייה של צוותים מנצחים גם מחוץ למקום העבודה. לשם כך הוקם מגוון רחב של מתחמים ברחבי הארץ המציעים פעילויות גיבוש לעובדים, המגיעים ליום הגיבוש מלווים בבני זוג או כמשפחות עם ילדים.

התאמת הפעילות למשתתפים

חלק מהותי מהצלחת יום גיבוש הוא התאמה מושלמת בין המשתתפים לסוג הפעילות. יום גיבוש לכל המשפחה עשוי להיות שונה מיום גיבוש לצוות העובדים בלבד. על מנת לתכנן את יום הגיבוש המושלם כדאי לבדוק מספר אפשרויות, לבחור מתחם שמציע פעילות מגוונת ולהתייעץ עם צוות העובדים בדבר המקום המועדף עליהם. ניתן להשתמש ביום הגיבוש לאו דווקא רק כיום כיף המשלב פעילויות גיבוש רגועות שהעובדים חווים בכל מקרה בסופי השבוע, אלא להפוך את יום גיבוש לזירה בה יוכלו להפגין כישורים מיוחדים ולבנות אמון וחברות אמיצה.

פעילות גיבוש לקבוצות וצוותים

פעילויות גיבוש לעובדים

איך תרגול בשטח בונה צוות?

באקלים הישראלי, יתרונות יצירת יחסי עבודה ובניית צוות בעבודת שטח מוכרת היטב. חברויות שנוצרו בצבא או במהלך המילואים תחת תנאי שטח שאינם נוחים יוצרים יחסי עבודה מיוחדים שקשה ליצור באקלים המשרדי בלבד. חברה בשם "מנצח בשטח" לקחה את היתרונות באימון ובביצוע תרגילי שטח, שילבה בהם עקרונות מתחום האימון ויצרה את יום הגיבוש המושלם לחברות ולארגונים. סט התרגילים המאתגרים בשטח אינו רק חוויה ייחודית אלא גם מפרה את האנרגיה היצירתית ומאפשר לצוות לבנות תחושת מחויבות ואחריות הדדית, תוך מיקוד בתוצאות – לרבות מתן משוב בתום הפעילות.

אילו פעילויות גיבוש לעובדים ניתן לבחור ב"מנצח בשטח"?

גביעים על פעילויות גיבוש
תנאי השטח מציעים מגוון רחב של פעילויות לבניית צוותים מנצחים. אחת הפעילויות האהובות על העובדים היא ניווט ספורטיבי. כאשר זונחים את ה-GPS במכשיר הנייד, נשארים עם כלי הניווט הבסיסיים: מפה, מצפן וכיוון השקיעה של השמש. פעילות זו מפתחת את יכולת ההתמצאות במרחב ומאפשרת גם לעובדים שקטים יחסית להפגין יכולת שאינה קשורה בהכרח לשיתוף מילולי.

ספורט אקסטרים וספורט אתגרי ברמות קושי שונות

פעילויות גיבוש לעובדים נוספות הן בתחום פעילויות ספורט אקסטרים וספורט אתגרי. תחום זה מעלה את האדרנלין לרמות גבוהות ומאפשר לפרטים בארגון לבנות קשר של אמון, כאשר הפעילות הספורטיבית מהווה תירוץ לעזרה לזולת, להפגנת יכולות פיזיות ולבניית צוות מנצח של מנהיגים חזקים – נפשית ופיזית. ניתן לבחור פעילויות ברמות קושי שונות המותאמות לכלל עובדי הארגון, או לבחור בפעילויות הדורשות התמודדות עם פחד גבהים כמו סנפלינג, טיפוס על חבלים בתוך מבנה ותחרויות שונות.

תחרותיות חיובית בונה צוות הדוק יותר

הצוותים המתחרים זה בזה במהלך הפעילות משחררים אגרסיות חבויות שעשויות להצטבר במהלך העבודה המשותפת בארגון, ומאפשרים לבנות את הקשר בין הצוותים השונים בצורה חיובית יותר. בארגונים גדולים, חלוקה לקבוצות קטנות מאפשרת להכיר עובדים ממחלקות שונות בארגון, אותם לא יכלו לפגוש במקרה במהלך יום העבודה העמוס.

לסיכום, פעילויות בשטח מאפשרות ליצור יום כיף המעניק יתרונות רבים מעבר לשבירת השגרה, ומאפשרות לארגון להתפתח תוך בניית צוות חזק, אחראי ואכפתי – הן זה כלפי זה והן כלפי הארגון כולו.